Nowe wyzwanie Matki Kurki.

-Co to jest?

-Kandydatka na konkurs piękności!

-Pytam, co ona ma na sobie?!

-To orzeł w koronie, panie reżyserze.

-A czego on gdacze?

-Mam taką koncepcję: Prapolska kura zamiast orła na piersi Matki Kurki, to nasza kura. Ona odpowiada żywotnym potrzebom społeczeństwa! To kura na miarę naszych możliwości! Ty wiesz, co my robimy tą kurą? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – To nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo. Już pan Józek – hodowca kurczaków się o to postara. Pracownia Christiana Paula ma coraz to nowe pomysły. I tak nas nie zamkną! Pieniądze na psychiatrię poszły na dofinansowanie TVP oraz nowe pomysły kulinarne Trybunału Kucharskiego (TK)! A po zużyciu zrobi się bulion i protokół spożycia! I to jest słuszna koncepcja!

Dama z kurczakiem – alter ego Matki Kurki na konkursie Miss Supranational 2021.
Limo – Symbole narodowe.

Wspólny projekt pana Józka – hodowcy kurczaków oraz słynnego projektanta z Ameryki i TVP Kurwizja, Christiana Paula. Jak mówi przysłowie: Na pochyłym drzewie każda kura gdacze!

Zespół reprezentacyjny (Lluis LLach cover) – Kura.

Czy dla genetycznych patridiotów istnieje granica obciachu wystarczająco zbliżona do planety Ziemia, bym jej nie pomylił z nieskończonością? Zrozumcie! Mam swoje lata i zdążyłem się przyzwyczaić, że dwie proste równoległe nie mają punktów wspólnych w przestrzeni ograniczonej, a tu zdaje się, że komuś krzyżują się one, rzekłbym, rutynowo. Opuśćmy spodnie i uczcijmy ten fakt minutą ciszy!

44 myśli w temacie “Nowe wyzwanie Matki Kurki.”

  1. Dziewczyna tak, jak nie posada, to laska marszałkowska (wszak Kuchciński to na tyle lubił, że aż na Podkarpacie jeździł w poszukiwaniu zielonych jabłek, a Terlecki też w czasach hippisowskich sobie nie odmawiał, dopóki się całkiem nie rozKLEIŁ). Za to projektant kostiumu chyba nie do końca wiedział co robi…, no tak mu po prostu wyszło i już podjął decyzję, że tak być musi 😉

   Polubienie

  1. Kotwica byłaby zbyt dosłowna, zauważ że orła zastąpił wychudły kogut. Zamiast kotwicy proponuję haczyk wędkarski. Do tego hełm powstańczy – widziałbym tu nocnik emaliowany z biało-czerwoną opaską. Nie zawadziłyby tez skrzydła husarii z tyłu (tym razem w formie skrzydeł nietoperza).

   Polubienie

   1. Znowu fałszywi kosmopolici chcą zdeprecjonować narodową modę (tu co prawda w wersji ciężkiej) a przecież można zwrócić uwagę na ciekawe nawiązania do kultury antyku w postaci gustownych sandałów. Ze względu na jakość zdjęcia nie potrafię rozszyfrować treści tatuażu ale nie mam wątpliwości że jest należycie patriotyczna. Jak widać jeszcze Polska…

    Polubienie

    1. Próbowałem coś dostrzec w rysunku tatuażu ze zdjęcia. Widzę jakby głowę w papilotach, więc jest raczej patriotycznie, to chyba PANI DULSKA lub przynajmniej jej moralność. Mam problem, faktycznie sandały wyglądają na wzorowane na antycznych, tylko czy to są „Jezuski”, czy „Rzymianki”?! Oczywiście na biało, by podkreślić gust patriotyczny.

     Polubienie

  1. To pytanie i mnie chodzi po głowie: „Zmusili ją, czy przekupili”?! Czym? Co ma taką moc? A może jej nie pokazali lustra lub tylko takie małe, kieszonkowe lustereczko. Najlepsze jest jednak to, że projektantka ponoć ubiera także Dudę Agatę i aż się boję, czy jej nie dopnie do kreacji jakiegoś nadnaturalnej wielkości śledzia, bądź też makreli.

   Polubienie

   1. Przecie jest nasza, polska: pije mleko, doi krowy, słucha Szopena. Jest w tym wszystkim jakiś uroczy triumf tej prowincjonalnej, małomiasteczkowej estetyki z której my wszyscy (w tym przypadku podpoznański Kórnik) obficie podlanym sosem patrioto polo. Prywatnie dziewcze może być nawet niegłupie ale potrafi się zaadoptować do oczekiwanej jakości przekazu.
    Swoją drogą zawsze mnie irytowało że mamy patriotyzm albo patetyczno-trumienny albo żaden. Brakuje mi takiego z USA gdzie w jednym sklepie są flagi do wieszania przed domem i papier toaletowy w barwach narodowych. W Polsce jak zrobisz czekoladowego orła to rzuca ci się do gardeł wszyscy.

    Polubione przez 1 osoba

    1. Bo my obok patriotyzmu patetyczno-trumiennego mamy patriotyzm żulersko-kibolski, ukształtowany w mordowniach i na ławeczkach obok blaszaka z winem prostym. Nie ma on nic wspólnego z Polską, bo jest to patriotyzm RACJI mojej NAJMOJSZEJ. Całe grajdołkowo się na nim opiera i biada temu, kto tego w porę nie zrozumie i będzie próbował użyć wiedzy lub dowcipu.

     Polubienie

    2. Już sam zwrot „odzież patriotyczna” wymusza na mnie uśmiech. Beret patriotyczny, kalesony patriotyczne, sandały patriotyczne…. Muszę jednak przyznać, że hasło-wezwanie „do broni” na ubranku dla pieska ma wielką moc.

     Polubienie

 1. Z przodu widzę pół kury, to może z tyłu pół orła, bo korona wystaje. Miała wygrać tym strojem? O… kukiza takiego. Ale obiecać musieli, wszyskim obiecują, a naród przekupny.
  Serdeczności zasyłam

  Polubione przez 1 osoba

  1. Jeśli chodzi o serio, to ja z kolei nie wierzyłem, że to jest autentyk, myślałem że to fejk, ale na wszelki wypadek zacząłem szukać. No i znalazłem dowód, niestety na to, że to jednak prawdziwa informacja. Co się zaś tyczy omawianego detalu, to najbardziej mi przypomina taką kurę-zabawkę z piszczałką dla psów.

   Polubienie

 2. Widziałam jedynie na blogach i szczerze mówiąc zdziwiłam się, że nasi władcy- tak wyczuleni na honor narodu- jeszcze nie pociągnęli do odpowiedzialności tych, którzy ośmieszają symbole narodowe…
  Głupota i bezmyślność pseudopatriotów nie znają granic! To, co się dzieje, dawno już przestało być śmieszne!

  Polubione przez 1 osoba

  1. Skojarzenia z Bareją nasuwają się same. Pamiętasz zapewne dziedzica Pruskiego i biało-czerwoną wstęgę przepasaną przez pruski mundur, jako „dyskretne” zaznaczenie przynależności narodowej 😉 lub przydzielenie polskich paszportów z tańcem karłów w strojach ludowych. W tym mało znaczącym konkursie i przygotowaniu polskiej kandydatki znajdujemy tyle motywów barejowskich, że możnaby na ten temat napisać wypracowanie.

   Polubione przez 1 osoba

 3. faktycznie, co to qrva jest ❓
  co prawda o gustach się nie dyskutuje, ale udzielanie informacji o nich zakazane nie jest…
  no, to mój gust jest taki, że mnie rozwaliło i zemgliło… zwizualizowałem sobie randkę z tą panienką: w chwili spotkania ciśnie mi się na usta refren: „Ściągaj! Nie denerwuj mnie!”…

  a za misiową kompozycję lajk ❗
  p.jzns 🙂

  Polubienie

    1. oh my Quetzalcoatl!… cream-cookie cock /kremówkowy ch…, znaczy kogut/… it makes an impression…
     karolkowa kiecka chroni w swych czeluściach Pornpterysa, które to sprośne ptaszę wyłaniając się z jej otmętów niczym Feniks z popielnika kozy narodowej odćwierkuje się tęczowej zarazie i cywilizacji śmierci… niech on nie gulgocze! 😆

     Polubione przez 1 osoba

  1. Powiedziałbym, że o ile nie przepadam za kreacjami Szpaka, to jednak utrzymane są w pewnej tonacji scenicznej, której puszysta kaczuszka nie szkodzi tak, jak oskubany kurak w koronie na sukni wieczorowej 🙂

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s