090. Nowy ład, czyli moralność bezobjawowa.

No i stało się: Pod pozorem walki o moralność, przegłosowano zintegrowaną indoktrynację ideologiczno-religijną w szkołach. Już nie tylko lekcje religii, ale i zajęcia świeckie będą gloryfikować wadowickiego patrona pedofilów, przypisując mu przełomową rolę w dziejach Polski, a na przykład Wałęsę zupełnie pomijając (tak, tak, w podstawie programowej nowego przedmiotu „Historia i teraźniejszość” nie ma nazwiska przywódcy „Solidarności”).

Wicie – rozumicie, pan papież odegrał przełomową rolę, bo wystękał „nie lękajcie się”, a ci, którzy się nie lękali i nadstawiali karku, to takie tam popierdółki. Przyjeżdża Wojtyła wozem konnym na plac i się drze: WĘGIEL PRZYWIOZŁEM, WĘGIEL PRZYWIOZŁEM! Na to koń się odwraca i mówi: TY, KURWA, PRZYWIOZŁEŚ!!! Never Mind the Bollocks! Sejm niejako przy okazji odarł szkoły z resztek autonomii, dzięki czemu partyjni funkcjonariusze będą mogli ze skutkiem niemal natychmiastowym gnoić każdego, kto im podskoczy. Wystarczy donosik od rodziców. Jednocześnie z maili Dworczyka dowiadujemy się tego, czego przecież i tak się domyślaliśmy, że urzędnicy rządowi sterowali hejtem na nauczycieli podczas ich protestu w roku 2019. Zmiana jest taka, że mamy teraz dowody. MORALNOŚĆ! Jak ja się cieszę, że wyjechałem z Polski! Ostatni gasi światło…???

…W sieci wpadłem na wrzutke o podobnej, choć bardziej dosadnej treści: „KTO POCHOWA TEGO OSTATNIEGO, JAK WSZYSCY UMRĄ?” To oczywiście krzywe zwierciadlo, ale zauważyłem wśród znajomych Polaków niepokojący trend: Nawet ci zaszczepieni ulegają foliarskiej narracji, że „zaszczepieni NIE POWINNI chorować, a chorują”. Dlaczego tak mało osób słucha, co mówią farmaceuci i lekarze? I dlaczego tyle osób zmyśla, co być POWINNO?! Z ciekawości…, czy ktoś z Was kiedyś wstrzymał się od zakupu lodówki tłumacząc, że gdyby ta lodówka sprawiała, że produkty w niej przechowywane nie będą się w ogóle psuć, to by kupił, ale produkty i tak się psują, tyle że później, więc nie kupi i założy grupę antylodówkowców?

Kazik – Pieśń, w której Mackie prosi wszystkich o przebaczenie.

Podpowiedź dla szurów: TO JEST ANALOGIA do zmyślonych wymagań wobec szczepionek. Zazwyczaj nie wyjaśniam tak oczywistych spraw, ale w wypadku tej grupy społecznej robię wyjątek. Dobrze, że nikt jeszcze nie wpadł na postulat udanego życia erotycznego po wakcynacji. A propos tej ostatniej: Ksiądz Łukasz Sz. Został aresztowany pod zarzutem pomocy w fałszowaniu certyfikatów covidowych, miał brać za fałszywki 100-200 złotych. Posłanka PiS Anna Siarkowska oburzyła się aresztowaniem. „Ksiądz Łukasz aresztowany. Sprawa ma dotyczyć reżymu sanitarnego. Cóż takiego zrobił, że wytoczno najcięższe działa?”, lamentowała.

-ZA CO?!

-ZA JAJCO!

Taki pamiętny dialog mi się przypomniał, więc go wrzucam zamiast komentarza.

Ruszyła senacka komisja w sprawie PEGASUSA. Pierwszy dzień i już jeden świadek został zastraszony i nie dotarł na zeznania. Ale to jeszcze nic. Okazuje się, że firma zakupująca w imieniu dla PiS-owskiego CBA ten system inwigilacyjny jest bogata w pracowników z przeszłością w SB, MO i strukturach wywiadowczych PRL. Zwróciłem na to uwagę, gdyż w tę firmę niejako „wżenił się” mój kolega. Tzn. dostał robotę dzięki koligacjom rodzinnym. Miał oczywiście odpowiednie papiery (do pracy potrzebne są certyfikaty bezpieczeństwa), ale za cholerę nie wiem, czy zdawał sobie sprawę z tego w co się pakuje, bo wokół niego robi się gorąco. Sprawa ciekawie się zaczyna, a ja czuję dysonans: Z jednej strony, znam faceta wyłącznie z pozytywów, jest pracowity, wrażliwy, wykształcony, inteligentny, oczytany i obyty. Z drugiej strony, mam obawy, że miał wiedzę z kim się zadaje (nazwisko dziadka jego małżonki wiele mówi mojemu rocznikowi, przynajmniej temu z miasta, w którym się wychowaliśmy). Nie chcę bawić się w sędziego, bo jeśli wyjdzie z tego jakiś kryminał, to on będzie i tak w największych w życiu tarapatach. W ogóle nie chcę niczego się o nim dowiadywać. Nasze drogi rozeszły się dawno temu, nie chcę nawet wczuwać się w jego położenie, bo ja bym się w takiej dupie nie znalazł. Ze względów etycznych unikam pewnych instytucji.

Czy Wam też się zdaje, że znacie reakcję Suwerena na afery?

A teraz coś radosnego. PiS zaostrzyło kary za wykroczenia drogowe. Przekroczenie prędkości dopuszczalnej o 30 km/h, to 800 złotych mandatu. Jest to jedna z nielicznych decyzji tej władzy, która mi się podoba, choć doskonale pamiętam, jak PiS-owskie trolle nazywały Tuska faszystą, bo na drogach pojawiło się więcej fotoradarów i „Polacy byli gnębieni”. Luzik, widocznie władza PO była zbyt delikatna, Suweren najwyraźniej lubi smycz krótką i knuta na grzbiecie.

Znamy się mało, więc może ja kilka słów o sobie… Urodziłem się w kwietniu…, albo nie…, nie będę jechał „Rejsem”. Jakoś tak się przyzwyczaiłem, że w tym miejscu opowiadam o ciekawostkach bieżących z mojego życia. A tu jak na złość jestem po maratonie zarobkowym, a sami wiecie, jak to jest z „ciekawostkami z pracy” – kręcą jedynie zainteresowanych. Chociaż…, coś mi się przypomniało. Co byście powiedzieli, gdyby kolega z pracy wyciągnął przy wszystkich z paczki po papierosach nafaszerowanego haszem jointa i jak gdyby nigdy nic, zaczął go palić na terenie firmy, dla której wykonywaliśmy usługę? Waliło na 20 metrów, a obok stał manager i udawał, że nic się nie dzieje. Nasz halucyn miał jeszcze 200 kilometrów do pokonania za kierownicą, zresztą i w miejscu pracy zagrożeń było sporo. Zgadnijcie z jakiego kraju jest kolega??? I od razu druga zagadka z pracy. Z jakiego kraju może być czterdziestoletnia kobieta z siusiakiem na wierzchu (tak mawiam na nos wyciągnięty spod maseczki), która na uwagę, by zasłoniła całą twarz na chwilę to robi, a gdy wydający polecenie przełożony się odwraca, natychmiast paluszkiem opuszcza ją pod nosek? I pytanie opisowe: Macie jakieś hipotezy, pomysły, co się dzieje w ludzkich głowach podczas takich akcji? W wypadku marihuanisty, to głód…, ale coś musi być jeszcze…, mylna ocena sytuacji…? A w wypadku wyglądającej na trzeźwą czterdziestolatki…?!

Poza pracą…, poza pracą Świechna ma sesję, a ja z dumą staram się Jej stworzyć warunki do nauki. Ale…, już następnego dnia po egzaminie byliśmy na pierwszym w tym roku spacerze długodystansowym poprzez górską dolinę o jakże mylącej nazwie „Silent Valley”, a towarzyszyła nam zaproszona koleżanka. Dobrze, że mieliśmy goretexy, bo wiatr był taki, że powodował falę na ledwie stumetrowej szerokości rezerwuarze Ben Crom. Spacer niby po równym, ale po długiej przerwie nawet dystans 10 kilometrów spowodował u mnie taki stan błogości, że zrezygnowałem z wieczornego klubu filmowego. Zwłaszcza, że w międzyczasie odwiedziliśmy pub z wyjątkowo dobrą kuchnią. Dobrze przygotowany stek i równie smakowity deser sprawiły, że uznałem iż jestem w raju, niczego nie oglądam, tak będę siedział!

Film był w następny wieczór. „Cud purymowy” obejrzeliśmy we dwoje ze Świechną. Pewnie większość z Was zna go świetnie, na wszelki wypadek jednak przypomnę, że intryga zawiązana jest wokół niespodziewanie odkrytego pochodzenia i powrotu do korzeni. Podczas sceny finałowej wieczerzy, uległem naiwnej atmsferze obrazu, myśląc „nie można było tak od razu?!” A dziś wiem, że przecież nie o to chodzi. Korzenie nie mają żadnego znaczenia, przynajmniej jeśli chodzi o relacje międzyludzkie. Albo jesteś otwarty, albo jesteś ksenofobem. To dlatego nasza koleżanka wybiera spędzanie wolnego czasu z nami, a nie z „braćmi w wierze”, choć my jesteśmy ateistami, a ona głęboko wierzącą i aktywnie działającą w parafii katoliczką. Oprócz wielu wspólnych zainteresowań, jesteśmy do siebie podobnie w jednej kwestii: Mamy przyjaciół wśród obckrajowców, innowierców, osób o odmiennym kolorze skóry, a także wśród osób o odmiennej orientacji seksualnej. Ciekaw jestem tylko, jak ona przepracowuje w swojej głowie dysonans między własną otwartością na ludzi, a ksenofobią najważniejszych postaci jej kościoła. Najprościej by było spytać, ale obydwoje ze Świechną przeczuwamy, że to nie jest najlepszy pomysł.

Za oknem „Sajgon”. Wróble, szpaki, kawki i gawrony rywalizują o karmę, którą im wyłożyłem zaledwie dwie godziny temu. Zazwyczaj taka ilość starczała na 1-2 dni. Teraz zostały resztki kulek i ziarna. Suszone robaki z resztkami karmy dla kota znikają w kwadrans, więc na to nie patrzę. Musi być im głodno.

14 myśli w temacie “090. Nowy ład, czyli moralność bezobjawowa.”

 1. „Cud purymowy” \to świetny film, chociaż chyba niedoceniony. Już miałem powiedzieć, że „każdy antysemita powinien go obejrzeć”, ale przecież wygolone łby filmów nie oglądają, może co najwyżej kreskówki na Cartoon Network.
  Szkoła – no cóż, przeżyliśmy jakoś komunę, to PRL-bis też przeżyjemy., Mam nadzieję, że to tak długo nie potrwa, a dostrzegam pewne pozytywy. Narzucanie młodzieży jedynie słusznego światopoglądu zawsze się źle kończyło – dla tegoż światopoglądu. Młodzież bardzo nie lubi, gdy się ją na siłę wciska w ciasną szufladę. Wyrośnie na tej glebie kilkoro donosicieli i sukinkotów, ale reszta się utrzyma. Kto wie, może i ja jeszcze doczekam wolnej Polski?

  Polubione przez 1 osoba

  1. Chciałbym, by się sprawdziło, co powiedziałeś. Zachowania tłumu są ciężkie do przewidzenia, zwłaszcza w tak nieustabilizowanej demokracji, jak ta z Polski. Najbardziej mnie irytuje to, że policy są niczym kopia tych przedwojennych – zero rozwoju. Na palcach można policzyć tych światowej klasy, jak Tusk czy Kwaśniewski, a ja chciałbym mieć w końcu mieć możliwość głosowania nie tylko na polityka klasowego, ale i o poglądach bardziej zbliżonych do moich, niż ci dwaj wymienieni.
   „Cud purymowy”, technicznie rzecz biorąc, to bardziej nawet teatr telewizji, niż film – tak sobie teraz pomyślałem, choć oczywiście w niczym mu nie ujmuje to wartości.

   Polubienie

  1. Oj, widzę że mamy typowo polski ból dupy. Z powodu prawdziwych, bądź wyimaginowanych pretensji odbieramy prawa do spraw oczywistych. Polacy tak mają, pamiętam już tutaj komentatorów, którzy nawet piosenkarzom i aktorom odmawiali umiejętności, bo zrobili politycznie coś nie po ich myśli, więc jestem przyzwyczajony.

   Polubienie

 2. Rozumiem styczniowa deprechę Wolandzie sam też mam bo kwestie zawodowe nie są koniecznie tak super jak być powinny, Ale też bez przesady. Zwłaszcza że jak mówię mojej mamie że jako pokolenie które przeżyło stan wojenny i przemiany w 89 to cały PiS powinna traktować jak spacerek.
  Obecnie martwi mnie Ukraina i Rosja. Ty masz daleko a nam kroi się awantura tuż nad granicami. Pozornie Putin byłby skończonym idiotą ale o Krymie też tak myślałem. Boost poparcia dla PiS będzie oczywisty.

  Polubienie

  1. Ja nawet nie wiem, czy nazwałbym to deprechą. Nie miałem czasu się w dupę podrapać, to fakt, zmęczenie trochę mnie rozdrażniło, to z kolei objaw, który zauważam u siebie od ponad 30 lat. Jeżeli zaś chodzi o zachowania depresyjne, to na szczęście jestem dość odporny, zazwyczaj reaguję adekwatnie do sytuacji osobistej, co zresztą uważam za szczęśliwy przypadek, bo znam sporo osób, którym kliniczna depresja, bądź choroby z fazą depresyjną niszczą życie, a to naprawdę jest problem.
   Owszem, Ukraina i Rosja sprawiają, że otwieram oczy szeroko ze zdumienia, Putin momentami zachowuje się jakby oszalał, bo przecież mamy do czynienia nie tylko z otwartą agresją na Ukrainie, ale też i z prowokacjami w Finlandii, Szwecji, Polsce, na Litwie. Łukaszenko dzielnie mu tutaj sekunduje, a jak dwóch popycha się w kierunku szaleństwa, zagrożenie się potęguje.

   Polubienie

   1. Kwestię deprechy potraktuj raczej metaforycznie a nie jako sugestię różnorakich psychicznych dolegliwości.
    Co do Rosji to mam wrażenie że Putin boi się że w którymś momencie odspawa go od koryta nie Nawalny a 20 kopiejek wzrostu cen cukru. Kazachstan pokazał że im bardziej pozornie spacyfikowane społeczeństwo tym więcej dynamitu pod kołdrą. Więc potrzebne są jakieś igrzyska. Biden mógłby uchwalić 20 mld $ Foreign Military Aid i uzbroić Ukraińców po zęby. Tylko czy ma na to dość odwagi?

    Polubienie

    1. Amerykanie już uzbroili Afgańczyków i wszystko trafiło w łapy Talibów, nie popełnią drugi raz tego samego błędu, zważywszy, że Ukraińcy, to typowi homo sovieticus – za wyjątkiem oświeconych jednostek, kraj w którym strach dać komuś brzytwę do ręki, a mieszkający w nim naród niewiele się różni mentalnością od Polaków, z ich pretensjami do wszystkich wkoło i roszczeniową postawą opierającą się na ciągu myślowym – skrzywdziliście nas, teraz nam się wszystko należy od was – i to gratis!

     Polubienie

 3. Co do Brejzów, mieszkam w tym samym mieście i powiem Ci, że podsłuchuję czasami kuracjuszy. Pierwszy raz w sanatorium, ale już wiedzą, że miastem rządzi klan Brejzów i słowa klan nie wymawiają przyjaźnie.
  Można się tylko domyślać, jaka telewizję oglądają. Hejt przeciw Brejzom rozpętali radni z PISu, bo jeden z nich przegrywa ciągle wybory na prezydenta miasta. groźby o wezwania prokuratorskie maja od 2016 roku, jakoś wolno ta prokuratura działa, a urząd miasta przetrzepywał NIK. To było do przewidzenia, że gdy Krzysztof zaskarży szpiegowanie Pegsusem, to znowu dobiorą się do ojca, stara śpiewka

  Polubione przez 1 osoba

  1. W ogóle szczucie jest do przewidzenia. Gdy moherowa banda szczuje na kogoś, uczciwy człowiek z automatu przyjmuje, że ci zwyrole znów zmyślają. To tak jak z Macierewiczem. Jego łgarstwa w sprawie katastrofy smoleńskiej były tak beznadziejnie pozbawione sensu i łatwe do weryfikacji, że w końcu przestał przedstawiać konkrety – w związku z czym niczego nie można było weryfikować. A z oskarżeniami rzucanymi przez moherowe bandy na niewinnych ludzi najlepszym dowodem ich fałszywości jest to, że ktokolwiek odważa się na krytykę zbrodniczej władzy Kaczyńskiego – z miejsca jest zasypywany pomówieniami. Bez względu na to z jakiej partii pochodzi. Najlepiej wiedzą o tym ci, którzy opuścili PiS i próbowali publicznie krytykować swą byłą partię.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s